Menu

Makale Dizini

21:9 format UltraWide monitörler giderek popülerleşiyor. Philips'in lisanslı marka ortağı ve önde gelen teknoloji firması MMD, ilk olarak CeBIT 2013'te sergilediği, 2560 x 1080’lik UWHD çözünülüğe ve 300 cd/m² parlaklık değerine sahip iki AH-IPS monitörü aynı anda piyasaya sunuyor.

MultiView sayesinde etkin iki kaynaktan gelen görüntüler üzerinde eş zamanlı ve gerçek renklere sahip kristal netliğinde resim kalitesiyle çalışma imkânı

Philips’in profesyonel ürün gamındaki 298P4QJEB,  21:9 formattaki geniş ekran çerçeve oranını MutiView özelliği ile birleştiren bu monitör, aynı zamanda parlak ve gerçek renk kalitesi sunarak iş dünyasında verimlilik çıtasını yükseltiyor.

Her gün mükemmel bir görüntü tecrübesi
Bütün gün ekran önünde detaylı iş uygulamaları ile çalışmanın yarattığı yorgunluğu dengeleyebilmek için böyle bir ürün profesyonellerce zaten bekleniyordu. 21:9’luk yeni 298P4QJEB ile bu beklentiyi karşılamanın da ötesine geçen MMD ve Philips, yüksek çözünürlüklü ve üstün görüntü kalitesine sahip ürünler sunma konusunda kendilerini ne kadar sorumlu hissettiklerini bir defa daha göstermiş oldular. AH-IPS panele sahip son teknoloji ürünü bu UltraWide HD (UWHD) monitör, 2560 x 1080’lik HD çözünürlük ve hem dikeyde hem yatayda 178 derecelik bir etkin izleme açısı sunuyor. Böylelikle kullanıcılar 29 inçlik bu ekranla sadece daha geniş bir çalışma alanına değil, aynı zamanda kristal netliğinde bir resim kalitesini geniş bir etkin izleme açısında görüntüleme imkânına kavuşuyorlar. Bu yeni monitör, dış kenar kalınlığının 2,5 mm’yi geçmeyecek şekilde sınırlandırılan minimalist bir yaklaşımla tasarlanmış olup, berrak ve gerçek bir panoramik görünüm sunuyor.

Boyut önemli
Geniş ekran boyutunu destekleyen MultiViev özelliği sayesinde kullanıcılar birden fazla görüntü kaynağını aynı anda ekrana bağlama şansına kavuşuyorlar. Pek çok kaynaktan gelen verileri eş zamanlı olarak görmek zorunda olan finans uzmanlarından, CAD-COM’da karmaşık bir çalışma yürüten grafik tasarımcılarına, iki cihazı aynı anda ekrana bağlayıp onlardan gelen içerik üzerinde yan yana çalışmak isteyen herkes için kullanışlı olan bu özellik sayesinde, çalışma masasında iki ekran bulundurmanın yarattığı kalabalık da ortadan kalkıyor.

Üretkenlik kolaylaşıyor
Monitörün SmartErgoBase özelliği sayesinde ekranı neredeyse masayla aynı düzeye indirebilmek mümkün. Diğer ergonomik ayar özellikleri de dikkate alınınca, bu monitör, masabaşında çalışmanın yarattığı yorgunluğu azaltmaya da yardımcı oluyor. Taban kısmı, kabloları düzenli bir biçimde toparladığı için masaüstündeki kablo kargaşası da azalıyor. Arabirim bağlantılarına gelince, burada da 298P4QJEB beklentilerin ötesine geçiyor: Yeni Philips monitör, yüksek hızda veri transferi için USB 3.0, HDMI ve Dual Link DVI arabirimlerine sahip. Finans ve bankacılık uygulamalarının dünyaya açılan birden fazla pencereye gereksinim duyduklarını göz önünde bulunduran Philips, MultiView özelliğine sahip 21:9 formatındaki UltraWide 298P4QJEB monitöründe DisplayPort teknolojisi ile çoklu monitör çıkışına da (Daisy Chain) olanak sağlıyor.

Teknik Özellikler

Panel tipi

29" (73 cm) AH-IPS LCD

Arka aydınlatma tipi

W-LED

Optimum çözünürlük

60 Hz'de 2560 x 1440

Etkin izleme alanı

178º (H) / 178º (V), C/R > 10 ise

Parlaklık

300 cd/m²

SmartContrast

20,000,000:1

Piksel aralığı

0.2628 x 0.2628 mm

Ekran renkleri

16.7 M (Gerçek 8 Bit)

Smart Response (tipik)

5 ms (gri - gri)

MultiView

PiP/PbP modu, 2 cihaz

Bağlantı

USB 3.0 x 4

Sinyal Girişi: DVI Dual Link (digital, HDCP), DisplayPort, HDMIx2

Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync Yeşil

Ses Giriş/Çıkış: PC ses girişi, kulaklık çıkışı

Sinyal Çıkışı: DisplayPort

Stand:

Yükseklik ayarı

Rotasyon

Yana yatma

Eğilme

 

150 mm

90 derece

-65/+65 derece

-5/+20 derece

Standartlar

Energy Star 6.0, EPEAT Gold, TCO Edge, RoHS, geri dönüşümden kazanılmış plastik: 65%
PVC / BFR içermeyen kasa, cıvasız, kurşunsuz

Philips 298P4QJEB, şimdi KDV dahil 895 USD tavsiye edilen perakende fiyatıyla Mart itibariyle piyasada bulunabilir.