Logo

Intel’in en yeni Z77 yongaseti ve üçüncü nesil Core i7 işlemcileri için ürettiği Ivy Bridge tabanlı Asus P8Z77-V Deluxe anakart incelememizde.

 

Asus P8Z77-V Deluxe anakart ilk bakışta 2 adet Wi-Fi anteni ile diğer ürünlerden ayrılırken overclock testlerinde yarı iletken dünyasının her türlü rekorunu kırmayı başardı. Asus P8Z77-V Deluxe anakart, 2800 MHz’e kurulmuş ve 16 GB DDR RAM’li Intel Core i7-3770K işlemciyle birlikte 7 GHz gibi dudak uçuklatıcı bir saat frekansına ulaşabiliyor.

Asus P8Z77-V Deluxe anakartın teknik özellikleri ;


Asus P8Z77-V Deluxe anakart kutusu siyah/mavi renkler hakim. Kutu içeriğinde ise 2 adet sata, 2 adet Sata 3 kablosu, 1 adet SLI köprü bağlantısı, kullanım kılavuzu, driver cd'si ve 2 adet Wi-Fi ring anten bulunuyor.


Asus P8Z77-V Deluxe anakart arka tarafında 4 adet USB 2.0, 6 adet USB 3.0, 1 adet HDMI, 2 ethernet, 2 adet RJ-45, 2 adet E-Sata, 1 adet display port, USB BIOS Flashback düğmesi ve ses çıkışları bulunuyor.

Intel'in Z77 çipseti kullanılan anakart üzerinde dahili/doğal olarak USB 3.0 desteği sunulurken Z68 chipsetine göre bir çok özellik daha stabil çalışıyor.

{flv}ASUS - Motherboards- ASUS P8Z77-V DELUXE_2{/flv}

Anakart üzerinde WiFi Go teknolojisi sayesinde DLNA desteği, WiFi üzerinden dosya transferi, akıllı telefonlar ve tabletlerden bilgisayarın tam kontrolü gibi yeniliklerin sunulduğu yeni Asus anakartlarda, kullandığımız mobil cihazların hareket algılayacılarından da yararlanabiliyoruz. WiFi Go üzerinden tableti ya da akıllı telefonu yukarı kaldırdığımızda, bu harekete bir kısayol atıyoruz ve oturduğumuz yerden yaptığımız hareket ile uygulama açılabiliyor.

{flv}ASUS - Motherboards- ASUS P8Z77-V DELUXE{/flv}

Asus Fan Expert programı ile kasa içinde bulunan fanların dönüş hızlarını ayarlayabiliyoruz. Fanlar isterseniz kasa içinde oluşan ısıya göre otomatik olarak ayarlayabilir ve ya her fanın dönüş hızını en düşüğe alıp çok sessiz bir kasa ve pc'de elde edebilirsiniz.

Asus P8Z77 anakart ile gelen All Site yazılımı içinde birçok yararlı uygulama yazılımları/programları mevcut. Bu programlardan en çok beğendiğim uygulama ise Asus SSD Caching oldu. Ucuz bir SSD ve yüksek kapasiteli bir HDD birleşimi ile hızlı çalışan programlar, yüksek performans ve hızlı açılıp/kapanan bir PC elde edebiliyoruz ve bu işlemi çok kolay, rahat bir şekilde bios'a girmeden windows üzerinden kolayca yapabiliyoruz.


ASUS P8Z77-V Deluxe anakart yaptığım normal/overclocklu işlemci ve PC Mark 7, 3D Mark 11 testlerinde performansı ile başarılı sonuçlara imza atarken, dört adet ram yuvaları doldurulduğunda kolaylıkla 3 GHz bellek frekansının üzerine çıkmayı başarıyor. Bu başarı, ASUS’un ürettiği kanal kartlarının sınıfının öncüsü Digi+ VRM güç ve kontrol tasarım sayesinde etkileyici hız aşırtma performansı sunduğunu gösteriyor.

 


ASUS P8Z77-V Deluxe anakart, şık görünümü, yüksek performansı, kullanılan kaliteli bileşenleri ve uygulama yazılımları, 2 adet Wi-Fi anteni, tüm özelliklerinin stabil, problem yaratmadan çalışması ve yüksek performansı ile TurkChip Golden Award ödülünü hak eden çok başarılı bir ürün.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.