Logo

 Asus'un Republic of Gamers serisinden Z170 chipsetli bolca ekstra özellikli Maximus VIII Hero anakartını inceliyoruz.

 

Asus Maximus VIII Hero anakart; üst düzey masaüstü oyuncu bilgisayarları için özel Hazırlanmış ve optimize edilmiş. Asus Maximus VIII Hero anakart hem depolama hem de arabirim konusunda en son teknolojileri kullanıma sunuyor. Bunlardan en önemlileri de USB 3.1 Tip-A,C, SupremeFX 2015 ses çipi, GameFirst ethernet, M.2 ve SATA Express teknolojileri. 

Asus Maximus VIII Hero Anakartın En önemli özelliklerinden bahsedecek olursak;

  • 5 Yönlü Optimizasyon: Tek tıkla tüm sisteminizi optimize edin; ayrıca su soğutma için özel bir girişle
  • Dahili Intel® USB 3.1: Bir adet Tip-A girişi ile bir Tip-C yuvası
  • ASUS Pro Clock Teknolojisi: Taban hızın arttırır ve sıradışı hız aşırtma için kararlılığı arttırır
  • SupremeFX 2015, Intel LAN ve Turbo LAN: Mükemmel ses ve düşük gecikmeli ağ
  • 5X Koruma II: Gelişmiş donanım güvenliği

Intel 6. Nesil platform

Anakart Intel’in kod adı Skylake olan 6. Nesil platformunu destekliyor. Yeni nesil işlemcilerle kullanılan anakarttaki slot yuvası LGA 1151 desteği sunuyor. Bu yuvaya uyumlu işlemcileri takarak kullanıyorsunuz. Anakartı aldıktan sonra işlemci tercihinde bulunurken uyumlu bir model seçmek gerekiyor. Anakart ile ilgili söyleyeceğimiz son şey ise UEFI Bios. Grafik arayüzü bulunan bu Bios ile ayarları fare ile yapabiliyorsunuz.

SupremeFX 2015 Özel ses çipi

Asus Maximus VIII Hero Anakartta üzerinde müthiş oyun ve ses deneyimi için SupremeFX 2015 ses çipi ve manyetik korumalı çok kaliteli elektronik komponentlerden oluşan Realtek ALC 892 8 kanal ses codec’i bulunuyor.  Bu sayede ses kalitesi üst düzey ve oldukça kaliteli. 300 Ohm gücü bulunan kulaklık çıkışları da bu ses kalitesini artıran önemli etkenlerden biri. Akım korumalı Ethernet bağlantısı bulunan anakartta bu bağlantı Gigabit desteğine sahip.

Hızaşırtma

Ailenin bir diğer üyesi Maximus VIII Hero’da olduğu gibi bu anakartta da hızaşırtma yani overclock özelliği bulunuyor. Tek tuşla yapılabilen bu hız artışı sayesinde özellikle oyunlarda daha yüksek performansa ulaşılabiliyor

M2 Sata SSD

M2 Sata SSD yuvası sayesinde daha hızlı Windows açılışı ve pc performansı sunarken sata yuvaları haricinde daha fazla depolama alanı imkanımız da oluyor.

GameFirst Teknoloji

ROG GameFirst teknoloji  internet bağlantınızı oyunlarda, film/dizi veya youtube'dan video seyrederken donma ve lag olmaması için kanalize ederek en hızlı performansı almamızı sağlıyor. Alt yapı olarak İntel Gigabit Ethernet kullanan Asus ayrıca LanGuard adını veridği sistemle ethernet bağlantısını statik elektrik ve yıldırım çarpması gibi durumlara karşı da koruma altına almış.

ROG Cover Lighting Control

Anakart üzerinde yer alan led aydınlatma ve durum gösterge led renklerini isteğimize göre ayarlayabiliyoruz.

Ayrıca Asus'un ROG RAMCache, Mem Tweak, Al Suite III, ROG CPU-Z, Deamon Tools gibi stabil ve iyi çalışan, görev yapan çok yararlı programları sayesinde bilgisayarımız üzerinde her türlü oynamayı rahatlıkla yapabiliyoruz.

ASUS MAXIMUS VIII HERO Anakart Teknik Özellikleri ;


 

ASUS Maximus VIII Hero Kutu İçeriğinde ;

ASUS Maximus VIII Hero Arka panel bağlantıları ;

Çok zor karmaşık ayarları tek tıkla yapmak için 5-Yönlü Optimizasyon - anlık ve kontrol edilebilen performans artışı ve dinamik olarak gerçek zamanlı kullanımınıza göre sisteminizi optimize eder, böylelikle muhteşem CPU performansı, enerji tasrrufu, ultra kararlı dijital güç, serin ve sessiz fanlar, kullandığınız uygulamalar için ayarlanmış ağ ve ses ayarları sunar. Kısacası 5-Yönlü Optimizasyon, bilgisayarınızın oyun, eğlence, çalışma ve diğer her şey için en mükemmel durumda olmasını sağlar! Ayrıca en akıcı ve fare kontrollü BIOS sayesinde PC uzmanı ya da acemi olun, EZ ve Advanced modlarda bize yardımcı olacak her kolaylığı veya ayrıntıyı bulabiliyoruz.

  • Oyunlar yüksek performans, öncelik tanınmış bant genişliği ve canlı seslerle daha akıcı ve hızlı.
  • Fanlar normal kullanımda fısıltı kadar sessiz çalışırken, oyun esnasında en üst seviye soğutma performansı sunar.
  • Ağır yük altında bile akıcı çalışması gereken uygulamalarda takılma yaşamazsınız.
  • Enerji tasarrufuyla birlikte paranız cebinizde kalır.

 

Asus Maximus VIII Hero, bize sağladığı USB 3.1 sayesinde toplam 16Gbit/s bant genişliği için en yeni Intel® USB 3.1 kontrolcüsü ile geliştirildi. Hem USB 3.1 Tip-A, USB 3.1 Tip-C yuvalarıyla, 10 Gbit/s'ye kadar veri aktarım hızlarını sunuyor. USb 3.0'ın iki katı hızlı olan USB 3.1, halihazırdaki USB cihazlarınızla uyumlu ve aynı zamanda USB 3.1'in yüksek hızlarına da sahip oluyoruz. ASUS'a özgü USB 3.1 Boost teknolojisiyle de otomatik olarak USB 3.1 performansını daha da öteye taşırsınız! 

Asus'un Pro Clock teknolojisi ise kullanıcılara 6.5x BCLK OC aralığı ve tek tıkla BCLK boost sunarken; genel OC sürecini daha stabil ve esnek bir hâle getiriyor. Bununla birlikte 5 yönlü optimizasyon, tek bir tıklama ile TPU (Turbo Processing Unit), EPU (Energy Processing Unit), DIGI+ Power Control, Fan Xpert 3 ve Turbo APP’i harekete geçiriyor ve sistemin o anki durumuna göre işlemci performansını ve soğutma sisteminin daha verimli kullanılmasını, enerji tasarrufu yapılmasını vw ağ ve ses ayarlarının kişiselleştirilmesine olanak tanıyor. DIGI+ Power Control sayesinde de anakart, dijital VRM ve DRAM voltaj kontrolcüleri ile optimal sistem verimliliği, stabilite ve performans sunuyor. Özetle Asus Maximus VIII Hero anakart, özellikle OC yapmayı düşünen kullanıcılarına uzun ömür, stabilite ve sistem üzerinde tam kontrol sağlıyor.

Asus'un Turbo LAN özelliği, veri paketlerini sınıflandırıp, oyun paketlerine öncelik veriyor. Bu sayede çevrimiçi oyunlarda daha iyi ve daha hzlı bir performans alıyoruz.

ve sıra geldi performans testlerine. Skylake işlemci ve Asus Maximus VIII Hero anakart performansı nasılmış görelim. Öncelikle test sistemimizden bahsedelim;

Asus Maximus VIII Hero ve 6700K işlemci FutureMark testlerinde hemen 4960X işlemci ve Z170-Pro anakartın önünde yer alırken oldukça iyi performans sergiledi. Özellikle Fire Strike testinde 4960X ve 4790K işlemciyi geride bırakırken, Z170 Pro ve Asrock Z170 Extreme anakartları aynı skylake işlemci ve ddr4 ramler olmasına rağmen geride bırakırken, performans farkını ne kadar iyi olduğunu görebiliyoruz.

Asus Maximus VIII Hero anakart ve 6700K; işlemci benchmark programları olan SüperPi ve wPrime testlerinde yine hemen 6700K, 4960X işlemcilerinin önünde yer alırken performansıyla Z97 chipset tüm anakartları ve 4960X işlemciyi tüm testlerde geride bırakmayı başardı.

 


 

Asus Maximus VIII Hero anakart pc tutkunları, oyuncular ve overclocklara göre hazırlanmış ve UEFI biosu gerçekten çok detaylı. Ayrıca yazılımlarının oldukça kaliteli ve başarılı olması, pc'nin çok stabil çalışmasını sağlarken, üzerinde bulunan sensör ve ek özellikler ile de çok iyi bir fan yönetimi sunuyor. Ayrıca soğutucular içerisine giydirilmiş RGB Led’e sahip bunu AURA adlı program ile renk değişimi yaparak kontrol ediebiliyoruz.

Asus Maximus VIII Hero anakart; çok şık görünümü, en yeni teknolojileri, Asus'un bizi alıştırdığı yüksek stabiliteli bios ve 5 yönlü optimizasyon gibi kaliteli yazılımları bünyesinde bulunduran oldukça iyi bir ürün. Yeni bir sistem toplayacaksınız ve bu sistemin Z170 çipsetli bir sistem olmasını istiyorsanız Maximus VIII Hero size en iyi ve en yeni teknolojileri sunuyor. Ayrıca oyunculara yönelik olarak SupremeFX 2015 ses çipinin yüksek ses kalitesi, kulaklık anfisi, GamingFirst hızlı ethernet ve çoklu ekran kartı desteği gibi önemli avantajlar sağlıyor. Özetle ASUS Maximus VIII Hero Anakart yüksek kaliteli bileşenleri, yazılımları ve sunduğu yüksek stabilite ile Turkchip The Best ödülünü hak ediyor.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.