Menu

Makale Dizini

Apacer markasının 8 GB (2x4) Commando DDR4 3466 Mhz hızında çalışan ramlerini inceliyoruz.

 
Apacer markasının ürünleri ülkemizde ne yazık ki satışı bulunmuyor.  Apacer genel olarak ram, ssd ve flash bellek gibi hafıza ürünleri üretiyor. Genellikle Apacer ürünlerini satın aldığımız notebook'ların içinden çıkan ram veya Msata ssd'ler ile rastlayabiliyoruz.
 
İncelememizdeki ürün Apacer firmasının overclock tutukunları için özel ürettiği, Intel® X99 chipset ve Haswell-E işlemcilerin desteklediği en son hız olan 3466MHZ hızında, 1.35v güç ve 18-18-18-42 timinglerinde çalışan Commando serisi olarak adlandırılan ürün serisinden, toplamda 8GB 2 adet 4GB ramden oluşan bir kit.
 
Soğutucu olarak kullanılan headsink siyah renkte ve görünüm olarak oldukça şık olan ramleri üst bölümüne eklenmiş günümüz otomatik tüfeklerinde rastlanan ek aparat takmak için kullanılan tırtıklı metali görüyoruz.
 
Öncelikle ramlerin teknik özelliklerine bir göz atalım ; 
  • DDR4 Overclocking Hafıza modülü, yüksek frekans, düşük voltaj ve düşük geçikme zamanı
  • Intel® X99 chipset ve Haswell-E işlemciler
  • Yüksek stabilite ve uyumluluk,
  • Ürün : DDR4 3466 Mhz
  • Kapasite : 8 (2x4) GB
  • Voltaj : 1,35V
  • Hafıza Yapısı : x8 FBGA DRAM chip
  • PIN : 288-pin
  • Timing : 18-18-18-42
  • JEDEC Standard, RoHS Compliant, Intel XMP 2.0

 
 
Apacer Commando 8 gb ddr4 3466mhz memory kit siyah bir karton kutu içersinde satışa sunuluyor ve görünüm olarak oldukça şık. Ramler kutu içersinde koruma amaçlı olarak plastik bir ambalaj içersinde geliyor. 
 
 
 
 

Test Sistemimiz ;

CPU - Intel Core i7-6700K 4.0 GHz, 8 MB Cache

MEMORY - APACER 8 GB DDR4 (2x 4 GB) 3466MHZ

MOTHERBOARD - ASUS Z170-DELUXE

GPU - ASUS STRIX GTX 980 4GB

SSD - OCZ TRION 100 960GB

Intel Z170 chipset, 6700K cpu ve dual- kanal DDR4 gibi yeni teknolojiler hayatıızı daha kolaylaştırırken aynı zamanda zamandan tasarruf etmemizi sağlıyorlar. Intel'in yeni Z170 chipseti yüksek hızlarda çalışan dual kanal DDR4'lerden çok daha iyi yararlanmamızı sağlıyor.  Öyleyse gerçekten ne kadar başarılılar testlerimizle görelim. Önclikle futuremark testleriyle başlayalım.

 
 
Futuremark testlerinde tüm test sistemi sabitken sadece ramleri değiştirirerek, markaların belirlenen maksimum çalışma hızlarında ve timinglerinde çalıştırırarak testlerimizi yaptım. Gördüğümüz üzere Apacer ramler oldukça başarılı sonuçlara imza attı. Ramler arasındaki performans farkları çoz az da olsa testleri birinci sırada tamamlayan apacer ramler performansı ile göz dolduruyor. 
 
AIDA64 Performance MB/s 
 
AIDA64 Benchmark testinde ramlaerin okuma, yazma ve kopyalama hızlarını test ettik. Yazma testinde çok başarılı olan apacer ramler diğer testlerde de çok başarılıydı.Performansı ile beğenimi kazanan Apacer ürünlerini en kısa zamanda ülkemizde de satışa sunulmasını istiyorum.

 
 
 Apacer Commando 8GB DDR4 3466Mhz ramler sergilediği yüksek performansı, stabilitesi, dayanıklılığı, şık görünümü ve diğer marka ürünlerine göre uygun fiyatı ile Turkchip Golden Award ödülünü hak eden çok başarılı bir ürün. Ama ben size bu ürünün 16GB kapasitesini almanzı öneririm. Tabiki bu durum cebinizin durumuna bağlı.