Menu

Çıkışıyla beraber aldığı incelemeler ve yorumlarla oyuncuları şaşırtan oyun The Last Of Us 2 incelememizde                                                                             


                             

Efsaneleşmiş Hikaye

Büyük bir oyuncu kitlesinin en iyi hikayeye sahip oyunu olarak nitelendirdiği The Last Of Us 2,geçtiğimiz günlerde oyuncusuyla buluştu. İlk oyuna göre büyük bir gelişme gösteren serininin yeni oyunu çok sevildi. Yenilenmiş grafik kalitesi ve oldukça aktif oynanış sistemiyle oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. Tabi The Last Of Us’ı efsane yapan hikayesi de çoğunluk oyuncu tarafında övgü aldı fakat oyun çoğunluk kesim tarafından beğenilse de bazı kesimler tarafından fazlasıyla eksik ve yetersiz görüldü. Bu zıtlaşmada tartışılan konular çoğunluk olarak oynanış ve hikaye üzerinden gerçekleşti.

 

 

Sadece Konsol

Yeni nesil konsolların duyurulduğu bu günlerde sadece konsollara özel oyunlarda dikkat çekiyor.Bu oyunlardan biri olan The Last Of Us 2’de şimdilik sadece konsollar üzerinden oynanabiliyor.Tabi bu olay bilgisayar kullanıcılarını ve oyuncularını olumsuz anlamda etkiliyor. PC oyuncularının yüksek ısrarları üzerine bazı sadece konsol özel oyunları bilgisayarlarda da görmeye başladık ancak bu süreç içinde efsane serinin yeni oyununu oynamak istiyorsanız bir konsol edinmek şart.

 

 

 

İşte O Eşsiz Hikaye

 

Tüm dünyayı saran ve bulaşanları birkaç saat içerisinde insanlara saldıran yaratıklara dönüştüren salgın bir hastalığın başlamasından yirmi yıl sonrasını, 2033 yılını konu alır. Hastalık sebebiyle medeniyet büyük ölçüde mahvolmuş ve farklı gruplar hâlinde yaşamak zorunda kalan insanlar, hayatta kalabilmek için birbirleri ve hastalıklılara karşı mücadele etmek zorunda kalmıştır. Bu kıyamet sonrası ortamdaki ABD 'de geçen oyun, orta yaşlardaki erkek karakter Joel' un hastalığa karşı bağışıklığı olan genç kız,  Ateşböcekleri adlı ayrılıkçı bir gruba ulaştırması sırasında ikilinin başından geçenleri konu alır. Oyunun büyük bir kısmında Joel, oyuncular tarafından kontrol edilir ve karşılaşılan çeşitli zorlukların üstesinden gelmeye çalışır.