Menu

 Huawei Mate Xs ile gördüğümüz, telefonların geleceği olarak kabul edilebilecek katlanan teknolojiler


                                                                                           

Teknoloji Sektöründe Yerden Tasarruf Devri

Teknolojinin gittikçe küçük boyutlara sığdırılabildiği bu dönemde,  kullanıcı aynı zamanda büyük olarak kabul edilebilecek bir çalışma alanı arıyor. Bu taleplerin sonuçları olarak hem istenildiğinde yerden tasarruf ettirecek hem de yeterli seviye de çalışma alanı sunan katlanabilir telefonlar ortaya çıktı. Esnek ekran teknolojisinin gelişmesiyle ortaya çıkan curved ekran tipi ile beraber etkilenen sektör, bu sefer daha büyük yenilik ortaya koyarak, OLED ekran sayesinde katlanabilir ekran teknolojisine geçiş yaptı.

 

 

Geleceğin Telefonu Huawei Mate Xs

Huawei tarafından gelecekten geldi şeklinde sunulan, katlanabilir telefon teknolojisinin son ürünü Huawei Mate Xs. OLED ekran ile ekranların katlanabilmesi sayesinde oluşan bu telefon şekli, kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görüyor. Tabi ki bu teknolojiye Huawei kendi gelişimini de göstererek farkını ortaya koyuyor. Yenilenmiş menteşe sistemi ile kullanıcısına çok daha hızlı ve pratik bir katlanma özelliği sunuyor.

 

 

Huawei Mate Xs Teknik Özellikleri

Boyut olarak açılmış şekli ile 8 inç bir ekran sunan Huawei Mate Xs, katlanmış şekilde ise 6.6 inç ve 6.38 inçlik ekran ölçüleriyle her biçiminde kullanıcısını etkilememek ve işini kolaylaştırmak amacıyla çaba göstermiş.

İşlemci olarak 8 çekirdekli Huawei Kirin 990 5G, ekran kartı olarak ise 16 çekirdekli Mali-G76 kullanarak performans gücünü ortaya koymuş.

Depolama ve bellek kısmında ise 8GB’lık bir ram belleği ve 512 GB dahili hafıza ile kullanıcısına yüksek değerler sağlıyor.

Pil Gücü olarak 4500 mAh’lık 2 adet bataryaya sahip olan Mate Xs, 55W’lık güçlü bir şarj desteği sunuyor. Bu değerler ile telefonun kablo bağımlılığı nerdeyse yok oluyor.

 

 

Huawei ile Eşleşmiş Kamera Sistemi

Kamera Sistemi olarak farklı bir yapıya sahip olan Mate Xs, 40 Megapiksel birincil kamerasıyla beraber 8 Megapiksel bir yan kameraya ve 16 Megapiksellik bir geniş açı kamerası daha sunarak ek ToF kamerasına da yer veriyor.

Tekrardan farkını gelişmişliğiyle ve getirdiği yeniliklerle gösteren Huawei, bu teknolojiyi yakalamasıyla beraber daha çok kullanıcıyı kendine çekecek ve firma kalitesini gösterebilecektir.