Menu

Yeni donanımlar, eğitim değerlendirme teknolojileri ve yazılım paketleri öğrencilere, öğretmenlere ve okul idarelerine yepyeni fırsatlar sunuyor. 

HP Inc. eğitim alanına yönelik yeni PC’lerini ve yazılım çözümlerini gün yüzüne çıkardı. Öğrenciler, öğretmenler ve toplum için anlamlı eğitim sonuçları oluşmasını destekleyecen yeni çözümler ve programlar arasında şunlar yer alıyor: 

•         HP Education Edition dizüstü bilgisayarlar 

•         HP School Pack 2.0 Yazılımı 

•         HP ve Microsoft’un Reinvent the Classroom Programı

HP Kurumsal Bilgisayarlar Kategori Müdürü Uğur Varlıoğlu, yeni çözümlerle ilgili şu görüşü paylaşıyor: “HP olarak her öğrencinin bir sistemin standart ürünleri haline gelmektense yaratıcı birer birey olma fırsatına sahip olmaları gerektiğini düşünüyoruz. HP, öğretmenlere ve öğrencilere öğrenimi ‘standartlaştırmayan’ araçlar sunma misyonunu benimsedi. Bu araçlar eğitimi daha esnek, daha iş birliğine yatkın ve daha dinamik olmakla birlikte daha özgün bir hale getirecek.”

HP Education Edition Dizüstü Bilgisayarlar: Okullar için geliştirildi. Öğrenim için tasarlandı 

HP Education Edition Dizüstü Bilgisayarlar günlük akademik kullanımın zorlu şartlarına dayanabilecek şekilde geliştirildi. Windows 10 ile öğrenim için tasarlanan ürünler ders anlatımını, derse katılımı ve eğitime yönelik etkin kullanım şartlarını iyileştiren yenilikçi araçlara sahipler. 

HP Education Edition Dizüstü Bilgisayarların özellikleri şöyle: 

•         Sınıf yaşamının şartlarına uygun pil ömrü 

•         Bulut tabanlı Eğitim Yönetim Sistemleri, değerlendirmeler ve online eğitim programları  için premium seviyede kablosuz teknoloji 

•         Sınıf şartlarına uygun dayanıklı tasarım 

•         Eğitim ve öğretimi alışılmış kalıplarından dışarı taşıyan etkin ve eğitsel araçlar 

HP ProBook 11 G2 Education Edition dizüstü bilgisayar sınıf yaşamının tüm zorluklarına karşı kauçuk kaplamasıyla korunuyor ve 18 saate kadar pil ömrü avantajı sunuyor.  Güçlü ve çok yönlü HP ProBook 11 EE Windows 10 işletim sistemiyle çalışıyor ve opsiyonel dokunmatik ekranıyla Intel® Core™ seviyesine kadar yüksek performans sunuyor. 

Windows 10  işletim sistemli HP x360 310 G2 PC Education Edition, dönebilen mafsallarıyla sant, çadır, dizüstü ve tablet olmak üzere dört farklı modda kolayca kullanılabiliyor. HP 310 x360 f Intel® Celeron® or Pentium® işlemciyi  ve 256 GB’ye kadar  kapasiteli katı hal belleğini içerisinde barındırıyor.  

HP School Pack 2.0, iş birliğine dönük, standartlara uygun ve kişiselleştirilmiş eğitim için tasarlanmış, yalnızca Windows cihazlarına özel, yepyeni bir dijital araç ve içerik çözümü olarak öne çıkıyor. School Pack 2.0  bir dizi eğitsel, yönetsel ve ek ihtiyaçlara yönelik aracı içerisinde barındırıyor. Yazılım süitinin en önemli parçalarından biri HP Classroom Manager Student Edition  öğretmenlere sınıftaki PC’leri yönetme ve öğrencileriyle kolaylıkla iletişim kurma imkânını tanıyor. HP School Pack 2.0 yazılım paketinde yer alan diğer özellikler şöyle: Fishtree’nin oluşturduğu HP Uyarlanabilir Öğrenme, HP Prime Graphing Hesap Makinesi Uygulaması, Classlink Tek Oturum Açma, Programlama Öğreten Codecademy, Corinth Classroom, Müfredat Matrisi, Oxford® Advanced Sözlük ve PASCO® SPARKVue™ .

HP School Pack yazılım süitinin yeni özelliklerinden biri de BT kaynaklarını en düşük seviyede kullanarak okullarda BT yönetimini kolaylaştıran bulut tabanlı uygulama HP Touchpoint Manager . HP Touchpoint Manager sayesinde verileri, cihazları ve kullanıcıları yönetmek ve güvenceye almak kolaylaşıyor. Okullardaki BT yöneticileri HP Touchpoint Manager’ı kullanarak oluşan aksaklıkları gerçek zamanlı ve kolayca giderebilecekler. Ayrıca farklı cihazlar, markalar ve işletim sistemleri arasında tek tıkla çalışabilen güvenlik politikaları da uygulayabilecekler. 

Tüm HP Education Edition tablet ve dizüstü bilgisayarlar premium 2x2 AC WLAN , HP School Pack 2.0 ve bir yıl boyunca kullanılabilen Eğitime yönelik HP Touchpoint Manager ile birlikte geliyor. 

HP ve Microsoft Sınıf kavramını yeniden icat ediyor  

HP ve Microsoft ortak geliştirdikleri Reinvent the Classroom (Sınıfı Yeniden İcat Et) programını da duyurdular. Tüm dünyaya yönelik bu girişim, öğretici inovasyona ve hem Windows 10 hem de HP çözümlerini temel alan yeni nesil öğrenim deneyimlerine ilham vermeyi hedefliyor. Reinvent the Classroom son teknoloji ile donatılmış Öğretim İnovasyon Stüdyolarını tüm dünyada 60’tan fazla okula yerleştirerek harmanlanmış öğrenime, uluslararası iş birliğine ve eğitim alanında “kendin yap” akımına destek verecek. Microsoft Office 365, Skype ve HP Adaptive Learning (Uyarlanır Öğrenme) gibi araçlar sayesinde bu okullar öğrenimin geleceğini şekillendirecekler.

 HP Kişisel Sistemler Grubu Ticari PC’lerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Cho, eğitime yönelik yeni çözümlerle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Microsoft ile birlikte öğrencilere ve okullarak öğrenime ilişkin fırsatları yeniden düşünme imkânı verecek heyecan verici yeni cihaz ve çözümler sunuyor, Geleceğin Sınıfı vizyonunu oluşturuyoruz. Bu vizyon HP ve Microsoft’un Reinvent the Classroom programı aracılığıyla tecelli ederek inovasyonun nasıl daha kapsayıcı öğrenim ortamları yaratabileceğini gösterecek.” 

Fiyatlama ve Erişim 

•         HP ProBook 11 G2 Education Edition’ın EMEA bölgesinde şubat ayından itibaren 349 avrodan başlayan fiyatlarla satışta olması bekleniyor.  

•         HP x360 310 G2 PC Education Edition’ın EMEA bölgesinde mart ayından itibaren 319 avrodan başlayan fiyatlarla satışta olması bekleniyor.