Menu

Seagate, son kullanıcıya yönelik SSD çözümlerinin de içinde yer aldığı, yeni SSD ürünlerini tanıttı.

 

Yeni ürünler arasında yer alan Seagate 600 SSD son kullanıcı tarafında ilk SSD olarak dikkat çekerken, yeni nesil kurumsal SSD’ler de (Seagate 600 Pro SSD ve Seagate 1200 SSD)  ortaya çıktı.

Seagate’in Katı Hal Sürücülerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gary Gentry, Seagate olarak ortaya çıkardıkları yeni ürünlerden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yeni çözümler ile pazardaki güçlerini pekiştirdiklerini belirtti. Depolama çözümleri alanının tümünde kendilerini birinci olmaya adadıklarını aktaran Gentry, SSD alanındaki stratejilerine de değinerek, bu alanda da yüksek pazar payı hedeflediklerinin ipuçlarını verdi: “Müşterilerimiz için çok sayıda ve yüksek kalitede flash tabanlı ürün ve çözümler geliştireceğiz.”

Seagate 600 SSD - Daha Hızlı Performans

Bilgisayarı daha hızlı açma ve kapama, uygulamalar için daha az sürede yükleme ve daha hızlı tepki verebilme imkanı sağlayan Seagate 600 SSD, dizüstü bilgisayarların standart bir hard diske göre 4 kat daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Uygulamalar üzerindeki eski dosyaları da 2 kat daha hızlı açabiliyor. Böylelikle içeriğe erişme süreleri en aza indiriliyor.

Kolay ve hızlı bir şekilde update edilebilen Seagate 600 SSD, özellikle ultrabook gibi ince yapılı cihazlar için de ideal boyutlarda. 2.5inç boyutundaki cihaz, 5mm inceliğinde ve 480 GB’a kadar farklı kapasitelerle hazırlanıyor. Seagate 600 SSD ile data transferinde en üst noktaya ulaşmak için 6Gb/s SATA arabirimi üzerinden kolayca bağlantı sağlanabiliyor.

 

Seagate 600 Pro SSD - Hızlı Performans, Düşük Güç Tüketimi

Düşük güç tüketen sunucu ve depolama çözümü, Seagate 600 Pro SSD, bulut depolama alanı kuracaklar, bulut servis sağlayıcıları, içerik dağıtım ağları ve sanallaştırılmış ortamlar için ideal bir çözüm oluyor. Giriş seviyesindeki SATA SSD, Seagate 600 Pro SSD, düşük tüketim gücünün yanında kategorisinde en iyi performansı sunuyor.

Verimliliği ile akıllarda kalmayı amaçlayan bir tasarıma sahip olan 600 Pro SSD, sektörün en iyi IOPS/watt oranı ile sistem performansını maksimum düzeyde tutuyor. Aynı zamanda bulut bilişim uygulamaları ve veri merkezlerindeki yoğun işlemler için maliyetleri (işlem hacmini) azaltıp düşük güç tüketimi sağlıyor. 2.8 watt’lık kendine özgü işletim gücü kullanan sürücü, otomatik olarak güç tüketimini işgücü oranında ayarlıyor ve kullanılan enerjiyi azaltıyor.

Yüksek data bütünlüğüyle donatılan 600 Pro SSD, bilgisayarda oluşabilecek beklenmedik güç kayıpları ve cihaz kapatıldığı zaman daha önceden belirlenemeyen sorunlara karşı koruma sağlaması ile fark yaratıyor.

Seagate 600 Pro SSD, 480 GB kapasiteye ve 2.5 inçlik boyuta sahip. Ayrıca hızlı data transferi ve mevcut alt yapıya kolay bağlantı yapılabilmesi için de 6GB/s SATA arabirimi ile geliyor.

 

 

Seagate 1200 SSD - 12 Gb/s ile Yüksek Hızlı ve İstikrarlı Performans

Kurumsal depolama ve sunucu uygulamalarına yönelik olarak tasarlanan, yüksek performansa ve data analizine dayalı programlanan Seagate 1200 SSD, en üst seviyedeki hız ve data bütünlüğünü, istikrarlı performansla birlikte sağlıyor.

Üst düzey hızda data erişimini sağlayan sürücü sıklıkla kullanılan datalar için çok daha yüksek performans sunuyor. En yüksek seviyede güvenilirlik, kullanılabilirlik ve ölçümlenebilirlik garanti eden 1200 SSD, daha önceki nesilden %100 daha hızlı aktarım sağlayan 12 Gb/s SAS arabirimi içeriyor. Sürücü ayrıca 6Gb/s SAS ortamlarıyla da geçmişe dayalı olarak uyumlu çalışıyor.

1200 SSD’nin daha güçlü hale getirdiği Seagate‘in mevcut kurumsal uzmanlık ve üretim kalitesi, yüksek seviyede data bütünlüğü, yönetimi, denetimi ve desteği sunuyor. Bu destek aynı zamanda beklenmedik güç kaybı, tespit edilemeyen ya da istenmeden gerçekleşen bozulmalara karşı da dataları koruyor.