Menu

 My Book VelociRaptor Duo İki 1 TB 10,000 RPM Sabit Sürücünün Yüksek Hızı ile Devrimci Thunderbolt Teknolojisini Birleştiriyor.

WD®, şu ana kadar sunulmuş olan en hızlı ve en sağlam çift sürücülü depolama sistemlerinden birini ortaya çıkarmak için iki yüksek hızlı teknolojiyi birleştiriyor. Mac OS X işletim sistemi tarafından desteklenen yeni My Book® VelociRaptor Duo çift sürücülü depolama sistemi, performans düşkünü Mac bilgisayar kullanıcıları ve yaratıcı profesyoneller için ideal depolama sürücüsü konumuna yerleşiyor.

My Book Velociraptor Duo iki 1 TB 10,000 RPM WD Velociraptor sürücü ve iki Thunderbolt çıkışı ile yüksek hız ve performans sağlıyor. 2 TB çift sürücülü depolama sistemi, yüksek çözünürlüklü video düzenleme, 3D gerçekleme, grafik tasarım ve diğer zorlu dijital medya uygulamaları için ideal. Performanstaki bu sıçrama, daha fazla iş-akışı üretkenliği için 400 MB/s’ye kadar solid state sürücü (SSD) benzeri veri transfer oranları sunuyor. Çift sürücülü depolama sistemi, performans için RAID 0, koruma için de RAID 1 sunuyor; ikiz Thunderbolt çıkışı birden fazla My Book VelociRaptor Duo sürücü ile diğer yüksek performanslı çevre birimlerini, veri transfer hızını ve performansını etkilemeksizin,  papatya dizimi ile bağlama imkanı veriyor. My Book VelociRaptor Duo aynı zamanda kutusunda bir Thunderbolt kablosu ile geliyor ve kullanıcı tarafından bakımı yapılabiliyor.

Fotoğrafçılar, grafik tasarımcılar ve post-prodüksyon profesyonelleri, grafik yoğun projeler ile meşgulken, video düzenleme, 3D gerçekleme gibi çeşitli yoğun görevler de gerçekleştirebilirler. My Book VelociRaptor Duo kullanıcıları,  22 GB tam-uzunlukta HD filmleri 65 saniyeden kısa bir sürede, 2000 tane 5 MB resmi 33 saniyeden kısa bir sürede ve 500’den daha fazla 5MB şarkıyı 8 saniyeden kısa bir sürede transfer edebilecekler.

“My Book VelociRaptor Duo, şu anda piyasadaki en hızlı ve en güvenilir yüksek performanslı son kullanıcı depolama cihazıdır.” diyen WD’nin tüketici depolama çözümleri grubundan sorumlu kıdemli direktörü Jody Bradshaw, “Yaratıcı profesyoneller artık en zorlu projelerde bile performans gösterebilecek süper-güçlü bir depolama cihazına ulaşabilirler. Birden fazla My Book VelociRaptor Duo cihazı birbirine papatya dizimi ile bağlamak daha yüksek hız, daha fazla kapasite ve esneklik sağlar.”

RAID 0 sürücünün hızını ve kapasitesini maksimize ederken, RAID 1 desteği kullanıcıların ek koruma, güvenlik ve iç huzuru için dijital içeriklerinin ikinci bir kopyasını sürücüde tutmalarına olanak verir. Sürücü, ayrıca bir Mac üzerinde Windows® işletim sistemi kullanan son kullanıcılar için JBOD (just a bunch of disks – sadece bir grup disk) seçeneği sunar.

My Book VelociRaptor Duo çift sürücülü depolama sisteminin ek özellikleri arasında, kutudan çıkışta Mac bilgisayarlar için Apple Time Machine ve HFS+ Journaled ile uyumluluk; çoklu-akış iş süreçleri için yeterlilik ve 3 yıl sınırlı garanti bulunuyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

My Book VelociRaptor Duo çift sürücülü depolama sistemini, yetkili perakendecilerinden 1099.99 USD’den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen WD internet sitesini ziyaret ediniz: http://www.wd.com/tr/products/products.aspx?id=860