Logo

ZOTAC firması yüksek performanslı mini ITX platformu ve LGA1156 soket ve Intel Core™ i3, Core™ i5 veya Core™ i7 işlemcileri ile uyumlu ,  H55-ITX  WiFi ile küçük bir yapı üzerinde yüksek performans elde edilebilirsiniz.

İşlemciler boyutu küçülürken, işlevselliği ve performanslarıda artıyor. Bu duruma en güzel örnek 32 nm'lik intel grafik işlemcili Clarkdale adı verilen çift çekirdekli işlemciler. Üzerinde tümleşik grafik yongası bulunduran işlemci H55 adı verilen yeni bir yonga seti ile çalışıyor.

H55 yonga seti kardeşi P55 yonga setiyle önemli benzerlikler içermekte. LGA 1156 soket işlemcilere destek veren H55 yonga seti; üzerinde grafik işlemci barındıran Clarkdale işlemcilerin (Core i3 - Core i5 600 seri) yanı sıra Lynnfield (Core i5 700 ve Core i7 800 serisi) işlemcileri de destekliyor.

H55 yonga setinin P55'ten farkı; Core i3 ve Core i5 600 işlemcilerde bulunan grafik işlemciyi çalıştırabilmesi. Bunun için, H55 yonga setinde, işlemci üzerinde bulunan grafik işlemcinin yonga setiyle iletişimini sağlayan FDI (Flexible Display Interface) adlı bir bağlantı bulunması.

Clarkdale ve Lynnfield işlemcilerinin ortak özelliği tümleşik bellek kontrolcüsüne sahip olmaları. Bu durum anakart üzerinde kuzey köprüsüne olan ihtiyacı ortadan kaldırmakta.


İntel işlemcilerin tümleşik grafik işlemcisi ve bellek kontrolcusü sayesinde anakartlar üzerinde bulunan kuzey köprüsü ihtiyaç kalmadığı için Zotac işte tam bu noktada Mini ITX formunda anakart üreterek mini pc'ler için mükemmel bir çözüm oluşturmakta.

 

Son jenerasyon geniş Intel® Core™ i3, Core™ i5 ve Core™ i7 desteğinin yanı sıra Intel® Core™ işlemcilerine üzerinde bulanan bütünleşik  güçlü Intel® HD Grafik işlemcisi mükemmel oyun performansının yanı sıra, Blu-ray oynatabilen güçlü bir home theater platformu oluşturabilirsiniz. Intel® Clear Video HD teknolojisi sayesinde yüksek çözünürlüklü daha net ve canlı video oynatımı sunmasının yanı sıra çift video decode teknolojisi ile de işlemci diğer görevler için serbest bırakarak Blu-ray resim içinde resim içeriğini decode etmeyi sağlar.

ZOTAC H55-ITX Wifi mini-ITX  anakart Intel® QuickPath teknolojisi ve yüksek hızlı, düşük enerji tüketim özellikli çift-kanal DDR3 bellek  teknolojisi ile daha yüksek performans sağlanabilmekte.

ZOTAC H55-ITX Wifi üzerinde bulunan en iyi ses çıkışı, Dolby® TrueHD ve DTS®-HD Master Audio ses parçalarını yüksek çözünürlüklü Blu-ray filmlerden HDMI üzerinden ses alıcılarına göndermeyi sağlar. En iyi kalite ses için ZOTAC H55-ITX Wifi üzerinde yüksek çözünürlüklü 7.1-kanal analog ses çıkışı mevcuttur.

ZOTAC PCI Expressx16 slota takılabilen ayrıca bir ekran kartı sayesinde daha iyi ve yüksek oyun performanslı elde edilebilirken,  NVIDIA® CUDA™ ve PhysX® teknolojisi  avantajlarından yararlanabilirsiniz.

6 adet SATA 3.0Gb/s port, 1 adet  eSATA 3.0Gb/s, dijital optik S/PDIF çıkış, çoklu USB 2.0 port ve birleşik 802.11n Wifi özellikleri sayesinde ZOTAC H55-ITX tam bir mini, çok kullanışlı bir mini masaüstü platformu oluşturur.

• ZOTAC H55-ITX WiFi

•Intel® H55 Express çipset

•Intel® Core™ i3, Core™ i5, Core™ i7 uyumlu

•LGA1156 soket

•8 gb'a kadar dual kanal ddr3, 1066-1333mhz

•Intel® Clear Video HD teknolojisi

•HDMI x.v.Color, xvYCC Color & Deep Color teknolojisi

•Video de-interlacing ile keskinlik detayı and gürültü azaltma teknoloji

•Hardware MPEG2, VC-1 & H.264/AVC decoder

•Blu-ray resim içinde resim için çift-video decoder

•Yüksek kalite 8x8 polyphase DVD upscale

•PCI Express 2.0 x16 uzantısı

•Çift-link DVI çıkışı (2560x1600 e kadar)

•HDMI çıkış

•HDCP uyumlu

•6 SATA 3.0 Gb/s + 1 eSATA

•Gigabit Ethernet

•Birleşik 802.11n (300Mb/s) WiFi

•Microsoft® DirectX® 10 ile Shader Model 4.0 uyumlu

•OpenGL® 2.1 uyumlu

•Mini-ITX form

Kutu dış görünümünde klasik zotac renkleri hakim. Kutu içeriğinde 3 adet sata kablosu, anakart güç kablosu, wifi antenler arka panel, vga-dvı dönüştürücü, driver cd' si ve kullanım kitapçığı bulunmakta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Arka panelde 2 adet wifi anten bağlantı soketi, 10 adet USB girişi, 1 adet ethernet girişi, DVI ve HDMI giriş soketleri, e-sata bağlantısı ile klavye bağlantısı bulunurken ayrıca 5 adet ses çıkış soketleride bulunmakta. Arka panelde 10 adet usb çıkışı bu ölçülerdeki bir kart için oldukça iyi. Sizinlerinde bildiği gibi artık neredeyse tüm çevre birimleri USB bağlantısı ile çalışmakta.

Anakarta baktığımızda küçük yapıya bir çok özellik sığdırıldığını görmekteyiz. 6 adet sata harddisk veya optik sürücü kullanabilme, harici ekran kartı takabilme, wi-fi ve 2 adet ram slotu bu özelliklerden bazıları. Anakartın ram slotlarına 2 adet 4 gb ram, yüksek performanslı, tek slot yer kaplayan ve sessiz çalışan bir ekran kartı , 1 blueray optik sürücü, 1 ssd ve 1 adet 1 tb'lık sata disk ile mükemmel performanslı bir mini sistem oluşturabiliriz.


Test sistemimiz geçici olarak arkadaşlardan alarak oluşturuldu. Firmalarımızın test sistemimizi desteklerini bekliyoruz :-)

Zotac H55-ITX Anakart

Corei5 670 İşlemci

2x2 gb DDR3 1333mhz

Western Dijital 2.5" 500gb Sata2 HDD

 

Zotac H55-ITX WiFi Anakart Corei5 670 işlemci üzerinde bulunan gpu'nun grafik performansı ofis, internet ve eski oyunlar için ideal çözüm oluşturuyor.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zotac H55-ITX WiFi anakart yapısı küçük olduğu halde performans açısından normal atx anakartlardan farksız. Corei7 860 işlemci ve ayrıca bir ekran kartı ile yüksek performanslı bir sistem oluşturabilirken, Corei5 670 işlemci ve yüksek performanslı bellekler ile çok iyi bir ofis, internet bilgisayarı oluşturabiliriz. 


Zotac H55-ITX WiFi küçük boyutlarda bir multimedya PC için ideal bir çözüm oluşturuyor. WiFi özelliği sayesinde wireless internete bağlanabilirsiniz.

Kartın boyutlarının küçük olması performans açısından herhangi zayıflık, negatiflik yaratmamış. Normal boyutlardaki anakartlara göre herhangi bir performans farklılığı hissetmiyorsunuz. Ek olarak tek slot yer kaplayan yüksek performanslı bir ekran kartı ilede oyunlarda oynayabilirsiniz. 

 Zotac H55-ITX WiFi anakart mini boyutlarıyla sunduğu özellikler ve performansı ile TurkChip Golden Award ödülünü hak eden başarılı bir ürün. 

 

 

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.