Logo

 RTX 2060 Super ekran kartları arasında en uygun fiyatlı Inno3D Twin X2 OC ekran kartını inceliyoruz.

Inno3D aslında uzun zamandır piyasada olan fakat ülkemizde uzun süredir piyasada bulunmadığı için az tanınan markalardan biri. Inno3D RTX 2060 Super Twin X2 8GB ekran kartı gri ve siyah renkleri ile sade ve şık bir tasarıma sahip. Bu kartda herhangi bir RGB aydınlatma bulunmuyor ama aynı kartın rgb aydınlatmalı bir modeli de satılıyor bilginize.

Inno3D RTX 2060 Super Twin X2 8GB ekran kartı hem DLSS hem de DLSS 2 teknolojilerini destekliyor. DLSS destekli oyunlarda bazı istisnalar hariç görüntü kalitesinden fazla kayıp vermeden daha yüksek FPS değerleri almamızı mümkün kılıyor. Günümüzde DLSS destekli oyun listesi çok fazla değil ama bu sayı giderek artıyor.

RTX, Minecraft ile beraber geliyor. RTX On iken oyununa bir göz atın ve bu klasik dünyanın nasıl değiştiği görebilirsiniz. yepyeni bir ışıkla tanık olun.

Bu arada unutmayalım kendi sınıfında uygun bütçedeki Inno3D RTX 2060 Super Twin X2 8GB ekran kartı sayesinde Nvidia’nın yeni RTX teknolojisini rahatlıkla kullanabiliyoruz. Ray Tracing destekli oyunlarda çeşitli yansımalar, gölgelendirmeler anlık olarak gerçeğe yakın işlenerek bizlere muazzam kaliteli görüntüler sunuyor.

Inno3D RTX 2060 Super Twin X2 8GB ekran kartı arka tarafında 3 adet Displayport ve 1 adet HDMI görüntü çıkış soketine yer verilmiş. Hemen bu soketlerin üzerinde her zaman olduğu sıcak havanın atıldığı ızgaralar bulunuyor.

Inno3D RTX 2060 Super Twin X2 8GB ekran kartında bellek olarak Micron GDDR6 hafıza chipleri kullanılmış. Ayrıca GPU'ya güç desteği için 6 faz ve 2 fazda VRAM beslemesi sağlanmış.

RTX 2060 Super, 175W TDP değerine sahip güçlü bir GPU. Bu nedenle kartdan iyi performans alabilmek için soğutmanın iyi olması gerekiyor. O nedenle kartda bakır ısı tabanı ve iki adet ısı borusu ve bunlara bağlı aleminyum blok üzerinde 2 adet fan kullanılmış. Ekran kartını arka tarafında ise gri ve siyah renk tasarımlı metal bir arka plaka bulunuyor.

Inno3D RTX 2060 Super ekran kartı soğutma tasarımında, aleminyum bloğa bağlı ve GPU üzerinde düzleştirilmiş halde bulunan 3 adet bakır ısı borusu bulunuyor. 3 adet bakır ısı borusu sıcaklığı alüminyum yapraklardan oluşan bloğa taşıyor ve fanlar yardımıyla bu sıcaklık karttan dışarıya tahliye ediliyor. Ekran kartı sıcaklığını maks. 75-76 derecelerde tutmayı başarıyor. Fan sesi ekran kartını yoracak oyunlarda biraz gürültülü çalışıyor ama kullanıcıyı rahatsız edecek düzeyde değil.


Inno3D RTX 2060 Super Twin X2 8GB ekran kartı oyun testlerinde uygun fiyatına göre oldukça iyi sonuçlara imza attığını ve RTX teknoloji farkını görebiliyoruz.

Inno3D RTX 2060 Super Twin X2 8GB ekran kartı, Call of Duty Modern Warfare‘in battle royale modunda, 1080P grafiklerde, en yüksek grafik ayarlarında ve RTX açıkken 110-115 FPS değerleri arasında FPS değerleri elde ettim. Nvidia, RTX modunu, güncellediği driverlar ile iyi optimize etmiş gözüküyor.

CS:GO'da ise tahmin edebileceğiniz gibi 1080P çözünürlükte, en yüksek grafik ayarlarında, 200 ile 450 FPS arasında çok yüksek FPS değerleri almayı başardık. Tabii FPS’ler bu kadar yüksek olunca ekran kartı kendini %100 kullanıma pek çıkartmıyor…

Apex Legends oyununda ise 1080P çözünürlük ve en yüksek ayarlarda 110 ile 190 FPS arasında değerler aldım. Apex Legends oyununda üst düzey bir monitörde kaliteli görüntüler elde edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Futuremark 3DMark testlerinde ise Inno3D RTX 2060 Super Twin X2 8GB ekran kartının yine başarılı sonuçlara imza attığını görüyoruz. Bu fiyata gösterdiği yüksek performans ile kısıtlı bütçe ile PC oluşturacak kullanıcılara çok iyi bir çözüm sunuyor.


Inno3D RTX 2060 Super Twin X2 model ekran kartı, kendi sınıfına göre uygun fiyatı ile gösterdiği yüksek performans ve Nvidia'nın DLSS ve RTX yeni teknolojilerini sunarken Turkchip Golden Award ödülünü hak eden, sizlere tavsiye edebileceğim başarılı bir ürün.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.