Logo

Zotac'ın yeni fiyat performans açısından başarılı ekran kartı Zotac GTX 960 AMP Edition'ı inceliyoruz.

 

Nvidia'nın yeni Maxwell Mimarisi ile üretilmiş Zotac GTX 960 AMP Edition ekran kartı, standart GTX 960'ın hızlandırılmış hali. Ayrıca soğutma yönünü de geliştirerek tasarımda marjinal değişikler yapan Zotac başarılı bir ürün ortaya koymuş. 2 fan, arka soğutma plakası  ve 4GB ekran kartı hafızası ile ile fark yaratırken Zotac, son kullanıcı olan bizlere en iyisini sunmaya çalışmış. Öncelikle Zotac GTX 960 AMP! Edition ekran kartının teknik özelliklerine bir göz atalım, sonrasında detaylara bir göz atalım.


Zotac GTX 960 AMP! Edition ekran kartının kutusu karta göre normal boyutlarda ve kutu üzerinde siyah, Nvidia yeşili ve Zotac turuncu renk skalası yer alıyor. Kutu içeriği ise oldukça sade. Güç bağlantıısı için adaptör kablo, kulllanım kılavuzu ve driver/software cd'si yer alıyor.


Zotac GTX 960 AMP! Edition ekran kartı, 2 fanlı soğutma sistemi ile kaslı bir görünüme sahip ve tam performanslı çalışabilmek için 8 pin güç bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Tabiki Zotac'ın belirtiğine göre en az 400W bir güç kaynağına ihtiyaç duyuyor. Fakat sisteminize göre 600W lık bir güç kaynağı sizin için ideal olacaktır.


Zotac GTX 960 AMP! Edition ekran kartının 5 adet görüntü çıkışı bulunuyor.  3 adet DisplayPort 1.2 ve 1 adet HDMI 2.060Hz 4K çözünürlük sunarken, 1 adet DVI çıkıştan ise 2560x1600 çözünürlük elde edebiliyoruz.


Zotac GTX 960 AMP! Edition ekran kartının arka tarafında siyah renkte soğutma plakası var ve karta şık bir görünüm kazandırıyor. Bir çok markanın üst düzey kartlarında yer verdiği bu özellik aslında biz son kullanıcılar için oldukça dikkat ettiğimiz bir şey. Montaj sonrasında kartın şirin fanlı yüzü altda kalıp gözükmezken, bizim gördümüz ise kartın arka yüzeyi oluyor. O nedenle tasarımı oldukça hoş arka yüzeyleri tüm markalardan bekliyoruz.

Test Sistemimiz ;


Nvidia'nın Maxwell Mimarisi'ne sahip ekran kartı Zotac GTX 960 AMP Edition, Futuremark testinde haliyle üst düzey kartların gerisinde kalıyor. Bazı eski model üst model AMD kartları geride bırakırken, bu yeni mimariyle beraber Zotac GTX 960 AMP Edition, fiyat performans cihazı olarak beklentileri karşılıyor. Oyunlarda ise GTX 980 gibi Maxwell’in inanılmaz performansını ve ileri teknolojisi sayesinde oldukça iyi iş çıkartıyor. Ayrıca bu performansı çok daha uygun bir fiyat ile sunuyor. Bu da çok daha fazla oyuncunun yeni nesil PC oyunlarını yüksek kalitede görüntülerde oynayabileceği anlamına geliyor.
 
 

 
ZOTAC GeForce GTX 960 AMP! Edition ekran kartı tam yük altında çalışırken 2 fan nedeniyle biraz sesli çalışıyor ama bu ses çok da rahatsız edici değil. Ayrıca ZOTAC GeForce GTX 960 AMP! Edition ekran kartını overclock da yapabiliyoruz. Zotac yazılımı ile overclock yapmak biraz sıkıntılı fakat piyasadaki yazılımlarla kolaylıkla overclock yapılabiliyor. Pahalı ekran kartlarına göre çok uygun fiyatı ile oyuncuların yeni gözdesi olacak olan ekran kartı tüm oyunları iyi kalite görüntülerde oynatabiliyor.
 
ZOTAC GeForce GTX 960 AMP! Edition ekran kartı standart modellere göre oldukça iyi özellikler sunarken sunduğu yüksek performansı ile ücretinin her kuruşu hak ediyor. Ayrıca piyasadaki diğer markaların ürünlerine göre daha ucuz. O nedenle fiyat/performans ve tasarım özellikleri ile Turkchip Silver Award ödülünü de hak eden başarılı bir ürün.
 
 


Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.