Logo

ASUS Republic of Gamers takımının en yeni ve şık üyesi, Asus Matrix GTX 980Ti Platinum Edition Ekran kartını inceliyoruz.

 

Asus’da Matrix denilince akla normal ekran kartlarına oranla yüzde 10 daha fazla performans anlamına geliyor. İncelememizdeki  Matrix GTX 980Ti Platinum Edition Ekran Kartıda Asus’un GTX 980 Ti’li normal ekran kartlarına göre  Overclock –Hız Aşırtmalı ve en üst seviye model olarak karşımıza çıkıyor. Tanıtılan ekran kartları UHD yani 4K’ya da destek veriyor. Monitör olarak ise 144 Hz tazeleme oranına sahip.

Nvidia'nın Maxwell 2.0 jenerasyonunu GM200 GPU'sunu bünyesinde barındıran oldukça güçlü bir kart olan GTX980Ti, Asus tarafından özelleştirilmiş soğutması ve fabrika çıkışlı O.C olarak yeniden uyarlandı.

  • 10mm ısı borusu ile DirectCU II soğutma sistemi : 30% daha iyi soğutma ve 3 kat daha sessiz çalışma
  • AUTO-EXTREME Teknoloji :
  • DIGI+ VRM with siyah metalik kondanstör ve 14-phase Super Alloy Power II: 30% daha az gürültü ve 5X daha fazla dayanıklılık
  • Safe Mode: Tek-tuşla VBIOS yenileme
  • ROG Renk Indicator: Led aydınlatma ile GPU'ya ne kadar yüklendiğini anlıyorsunuz
  • GPU Tweak II with Xsplit Gamecaster :


ASUS Matrix GTX 980Ti Platinum Edition Ekran Kartı Teknik Özellikleri ;


 

Referans dizayn GeForce GTX 980 Ti ekran kartlarında toplamda 4 adet görüntü çıkışı bulunuyorken, Asus Matrix Platinum' da ise 5 adet bulunuyor. Bu çıkışlar;

3 x DisplayPort
1 x HDMI
1 x Dual-Link DVI

 

Asus Matrix GTX 980Ti Platinum Ekran kartı tam performanslı çalışabilmek için 2 adet 8 pinlik güç bağlantısına ihtiyaç duyuyor ve maksimum 250W güç tüketim değerlerine sahip. O nedenle en azından 650W'lık sağlam bir güç kaynağına ihtiyacınız var.

Test Sistemimiz ;

Anakart - ASUS Rampage V Extreme

İşlemci - Core i7 5960X (Haswell-E)

Ekran Kartı - ASUS Matrix Platinum- GTX 980 Ti 6 GB GDDR5

RAM - GSKILL 16 GB (4x 4096 MB) 2400 MHz DDR4

Power Supply HighPower 1200 Watt

Asus Matrix GTX 980Ti Platinum Ekran kartı Futuremark testlerinde liderliği eline aldı ve Zotac GTX 980Ti ekran kartını çok küçük farklarla geride bıraktı.

Asus Matrix GTX 980Ti Platinum Ekran kartı oyun testlerinde de sunduğu performansı ve sessizliği ile göz doldururken şu an için tek GPU'lu kartlar içinde en iyisi olduğu kanıtladı. 


Asus Matrix GTX 980Ti Platinum Ekran kartı öncelikle görünüm olarak çok şık. Turuncu/ Siyah renk karışımı ve çıkış soketlerinde altın renk ile kart göz kamaştırıyor. Ayrıca sunduğu yüksek performansı ile tek GPU'lu kartlar içersinde liderliğini ilan ediyor. Kart için söyleyebileceğim tek olumsuz şey ise her zaman olduğu gibi yüksek fiyatı.  Özetle Asus Matrix GTX 980Ti Platinum Ekran kartı bizlere sunduğu yüksek performansı ve kalitesi ile Turkchip The Best ödülünü hak ediyor.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.