Menu

Makale Dizini

 Logitech’in önemli ürünlerinden kablolu/kablosuz kullanılabilen G502 Lightspeed’i oyuncu faresini inceliyoruz.
Logitech G502 Lightspeed'in tasarımı, eski modelle birebir aynı olsa da donanım anlamında yeniden tasarlanmış ve 8 gram azaltılarak (ağırlıksız) 114 grama düşmesini sağlamış. Tabii ki özel kutu içersinden çıkan altı adet 3.4 gramlık ağırlıkları kullanarak fareyi el alışlanlıklarımıza göre özelleştirmeniz de mümkün.
Logitech G502 Lightspeed mause üzerinde yer alan 11 adet programlanabilir düğmeler ve çift modlu yüksek hızlı kaydırma tekerleği sayesinde G Hub yazılımını kullanarak özel oyun makroları, kısayolları ve daha fazlasını parmaklarınızın ucuna getirmek suretiyle oyunlarda rakiplerinize göre daha hızlı olabiliyorsunuz.

Logitech G502 Lightspeed mause'da günümüz teknolojisinin en iyi sensörlerden biri olan HERO16K sensörü kullanılıyor. 400 IPS hız ve 40G hızlanma gibi teknik değerlerine sahip olan sensör maks. 16000dpi hassaslığa kadar ayarlanabiliyor. Lightsync destekli RGB aydınlatmanın yanısıra her tür yüzeyde çok iyi performans sunmasıda cabası. Ayrıca yüksek hızlı ve gecikmesiz bir kablosuz iletişim sağlayan Lightspeed. 1ms gecikme değerine sahip olan fare en iyi kablolu fareler ile aşık atabilecek kadar çabuk tepki veriyor. Lightsync yazılımı sayesinde de Logitech G Hub üzerinden diğer Logitech ürünleri ile senkronize bir ışık gösterisi sunabiliyor. Logitech G502 Lightspeed mause RGB ışıklandırma açısından çok abartılı değil ve sadece iki bölgede mütevazı ışıklandırma var.

Logitech'in Lightspeed bluetooth usb adaptörü oldukça ufak ve kullanılmadığında ağırlıkları koyduğumuz alt kapak içinde taşınabiliyor. Aydınlatmalar açıkken 48 saat, kapalı iken 60 saate kadar batarya kullanım süresi sunarken kablolu iken bu süreleri göz ardı ediyorsunuz. Ayrıca  farenin PowerPlay kablosuz şarj desteği de mevcut. PowerPlay kablosuz şarj matını ayrıca satın almak gerekiyor ve aldığınızda ise şarj süresini düşünmenize gerek olmuyor.

Logitech G502 Lightspeed Wireless Gaming Mause alt tarafında bolca kaydırmaz pad kullanılmış. Bu sayede mause oldukça dengeli ve her tür zeminde yüksek performans gösterebiliyor. Ayrıca ürünün malzeme kalitesi konusunda alışılageldik Logitech kalitesi devam ediyor. O kadar çok kişiselleştirilebilir tuşu var ki, kendinize uygun kombinasyonu bulmanız çok basit.

Logitech G502 Lightspeed Wireless Gaming Mause kutu içeriği ise oldukça zengin diyebiliriz. Ağırlıklar, Wireles USB adaptör, ek uzatma Wireless USB adaptörü ve örgü yapısına sahip microUSB-USB kablo kutu içeriğinde yer alıyor.