Logo

 Noctua firmasının işlemci soğutucusu ürün dalında amiral gemisi olan NOCTUA NH-U12P SE1366 birçok dergi ve donanım websitelerinden ödül almış oldukça kaliteli ve etkili bir soğutucu.

 

 

Kutu içeriğinde bulunan 2 adet NF-P12 fan ve NT-H1 termal macun ile diğer marka ürünlerinden ayrılmakta. NH-U12P ısı tabanı mükemmel bir soğutma performansı sunarken kullanılan 2 adet fan ve kaliteli termal macun ile yüksek performans elde edilmek istenmiş. 

Uyumluluk
İntel Socket LGA 1366
Yükseklik
158 mm
Genişlik
126 mm
Derinlik
71 mm
Ağırlık/Fanlı
660  gram  - 770 / 940 gram
Yapı
Bakır taban ve Isı boruları, Aleminyum yapraklar
İçerik
2x NF-P12 ana fan
Ultra-Low-Noise Adaptör (U.L.N.A.)
Low-Noise Adaptör (L.N.A.)
NT-H1 high-grade termal macun
SecuFirm2™ Mounting Kit for LGA1366
Garanti
6 yıl
 
 

Noctua NH-U12P SE 1366 işlemci soğutucusu elime ulaştığında kutusu bende hayal kırıklığı yaşattı. Çünkü fiyat olarak biraz pahalı olan soğutucunun kutusunun biraz daha şaşalı olmasını bekliyordum.
 
 
 
Kutu içeriği oldukça zengin olan işlemci soğutucunun kutu içeriğinde 2x NF-P12 premium fan, Ultra-Low-Noise Adaptor (U.L.N.A.) ve Low-Noise Adaptor (L.N.A.), NT-H1 high-grade termal macun, montaj kitleri, kullanım kılavuzu, montaj için gerekli aparat ve vidalar bulunmakta.
 
Soğutucunun montajı kutu içeriğinde bulunan kullanım kılavuz sayesinde oldukça kolay. Zaten montaj için gerekli tüm vidalar, aparatlar, termal macun ve tornavidaya kadar kutu içeriğine konulmuş. Montaj esnasında ayrıca bir tornavida veya termal macun aramak zorunda kalmıyorsunuz.
 
Fanları montaj esnasında çok zorlandım. Çünkü kılavuzu takip etmeden direkt voltranı oluşturup anakarta takmaya çalıştım. Ama fanları taktığım için anakarta montaj vidaları fanların altında kaldığı için tekrar fanları sökmek, soğutucuyu anakarta monte ettikten sonra fanları soğutucuya montaj etmek zorunda kaldım. Bu kez de soğutucu ve kasanın arka tarafında kalan çok az mesafede fanları klipslerle soğutucuya monte etmek beni oldukça terletti . Ama sonunda başardım.
 
 
 
İşlemci : Intel Core I7 965
•Anakart : Asus P6T Deluxe OC Palm Edition
•Ram : Kingston HyperX 6 gb 2000 mHZ CL9
•Ekran Kartı : Asus Nvidia Geforce GTX 285
•Power Supply : Xilence 1200W Gaming Edition
•HDD : Seagate 1TB Sata2 NCQ 32MB
•Windows 7 Ultimate Edition 32 bit
 
 
 
Yeni Corei7 işlemciler için özel dizayn edilen soğutucu testlerde oldukça başarılı olduğunu gösterdi. İşlemcimizi çalışma anında düşük sıcaklılarda tutarken bu görevi 2 fan çalışmasına rağmen oldukça sessiz yerine getirdi. Özellikle işlemcimizi overclock yaptığımda ve load durumunda soğutucuda bulunan 2 fan o kadar sessiz çalışıyordu ki powersupply ve kasa fan seslerini çok rahat ayırt edebiliyordum.
 
 
 
 

 

 
Mükemmel bir ısı taban tasarımı kullanan Noctua bu tasarıma 2 adet başarılı fan ve kaliteli termal macun ekleyerek çok iyi ve performans açısından oldukça başarılı bir ürün elde etmiş.
 
Soğutucuda kullanılan malzeme, kutu içeriği ise oldukça kaliteli ve ödediğiniz ücretin her kuruşunu hak ediyor.
 
Yüksek performansı, kullanılan malzemenin yüksek kalitesi, zengin kutu içeriği ile TurkChip The Best ödülünü hak eden çok başarılı bir ürün.
 
•Mükemmel performans
•İki adet kaliteli NF-P12 fan
•Kolay montaj
•Termal macun
•6 yıl Garanti
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.