Menu

 • Kategori: Soğutma

BitFenix firmasının Spectre ™ Pro RGB serisi fanlarından 14cm boyutundaki RGB fanını inceliyoruz.

BitFenix Spectre ™ Pro RGB versiyonu BitFenix ​​tasarımına sahip ve 120 mm'den 230 mm'ye boyutlarında bulunabilen çeşitliliğe sahip.  TriBright ™ LED Teknolojisine sahip Spectre ™ Pro RGB serisi fanlar ASUS AURA SYNC Ready başta olmak üzere ve diğer BitFenix ​​RGB ürünleriyle de uyumludur.

BitFenix Spectre™ Pro RGB 140mm Fan Teknik Özellikleri;

 • Yapı - PC & PBT
  Çalışma Voltajı - 12VDC
  Başlama Voltajı - 5VDC
  Motor Tip - Fluid Dynamic Bearings (FDB)
  Ölçüler (mm) - 140x140x25mm
  Akım (A) - 0.45A±10%
  Hız (RPM) - 1200 RPM ±10%
  Hava Akımı (CFM) - 86.73 CFM ±10%
  Hava Basıncı (mmH2O) - 1.38 mmH2O
 • Bağlantı - 3 Pin
 • RGB Bağlantı - 4 Pin
  Gürültü (dB-A) - 22.8 dB(A)

BitFenix Spectre ™ Pro RGB 14cm fan, ASUS ile yakın işbirliği içinde geliştirilmiş ve Aurora, Shogun ve Alchemy 2.0 Magnetic RGB Strip gibi diğer statik BitFenix ​​RGB ürünleri ile aynı teknoloji ile üretilerek, ASUS AURA SYNC yazılımı ile uyumlu halde çalışıyor.

Spectre ™ Pro RGB Fan Serisi, Alchemy 2.0 Manyetik RGB Şeritlerimizden bilinen TriBright ™ LED Teknolojisine sahip. Bu sayede daha yüksek renk doygunluğu, artırılmış parlaklık ve daha uzun kullanım ömrü sunuyor. Ayrıca, ışık daha dengeli dağılır, daha yumuşak gölgeler dökerek genel aydınlatma etkisini arttırır.BitFenix Spectre ™ Pro RGB, maksimum soğutma performansı için yüksek hızlarda dönerken güçlendirilmiş fan kanatları sayesinde sessizlik ve yüksek hava üfleme gücü sunar.
Spectre ™ Pro RGB'nin LED'leri fanın merkezinde bulunur, fan kanatları ve çerçeve boyunca parlak aydınlatma sağlar. 
Maksimum basınç ve hava akımı için tasarlanan Spectre ™ Pro RGB, pc sisteminizi serin tutacak basınçta hava akımı sunar. Performans düşkünleri ve su soğutma meraklıları Spectre ™ Pro RGB'yi çok sevecekler.  Spectre ™ Pro RGB fan bıçaklarının ve kafesin özel kavisli tasarımı, hava akışını yönlendirerek ve yayılmayı en aza indirirek soğuk havanın bileşenlere direkt ulaşmasını sağlar. Bu sayede yüksek soğutma performansı elde edilir. Minimum gürültü ve maksimum çalışma ömrü için ise akışkan dinamik yatak teknolojisine kullanılmış.
BitFenix Spectre ™ Pro RGB 14cm fan kutu tasarımı oldukça şık ve neredeyse fanın şekli kutu üzerine yansıtılmış.
BitFenix Spectre ™ Pro RGB 14cm fan kutu içeriği ise oldukça zengin. Her çeşit kurulum için gerekli tüm bağlantı kabloları ve montaj vidaları kutu içeriğinde yer verilirken, kontrolcü haricinde voltaj düşürücü adaptör ve RGB için gerekli tüm bağlantı kabloları kutu içersinde yer alıyor.
BitFenix Spectre ™ Pro RGB 14cm fanın tek eksi yönü 3 pin fan bağlantısı. PWM özelliğinde olsaydı süper olurmuş. 3 Pin fan bağlantısı nedeniyle fan dönüş hızını ayarlamak biraz daha güç oluyor ve bu nedenle biraz sesli çalışabiliyor. O nedenle firma kutu içerğine mini bir voltaj düşürücü adaptör koymuş ve adaptörü kasaya sabitlemek için adaptör alt kısmına mini magnetler konumlandırılmış. Özetle BitFenix Spectre ™ Pro RGB 14cm fan tasarımı oldukça şık ve performans olarak oldukça başarılı. Kutu içeriğide oldukça zengin ve fiyatıda benzer ürünlere göre de uygun olması ile tam bir F/P ürünü diyebileceğim Turkchip Silver Award ödülünü hak eden başarılı bir ürün diyebilirim.