Logo

 Thermalright firmasının adından anlaşılacağı üzere oldukça iri ve fansız işlemci soğutucusu Le Grand Macho'yu inceliyoruz.

Thermalright markası fan, işlemci soğutucuları gibi soğutucu ürünleri ile ülkemizde oldukça iyi bilinen bir firma. İncelememizdeki Le Grand Macho firmanın fansız ve oldukça iri yapısı ile dikkatleri çekiyor. Thermalright Le Grand Macho, fansız olmamasını iri yapısı, bol sayıda yaprak ve 7 adet ısı borusu ile telafi ederken, bizlere sessizlik ve çok iyi soğutma performansı vaat ediyor.

Thermalright Le Grand Macho, yönlendirilmiş hava akımı, ekran kartları ve yüksek soğutuculu ramlerle uyumluluk, 7 adet 6mm ısı boruları, kolay montaj, neredeyse tüm işlekmcilerle uyumluluğu, en son teknoloji Haswell-E için uygun ısı tabanı özellikleri ve kutu içeriğinde yer alan yüksek kaliteli termal macun ve yıldız uçlu montaj tornavida ile dikkatimizi çekmeyi başarıyor. Öncelikle Thermalright Le Grand Macho Teknik Özelliklerine bir göz atalım :Thermalright Le Grand Macho ortalama bir boyuta sahip kutusunda beyaz ve çim yeşili renkler hakim iken kutu içeriğinde montaj için tüm aparatlar, kitapçıklar, kaliteli termal macun ve yıldız, mıknatıs uçlu bir tornavida ile oldukça zengin diyebilirim. Diğer markaların hiçbirinde tornavida göremezsiniz. Thermalright bu konuda fark yaratmış diyebilirim. Thermalright Le Grand Macho işlemci soğutucusu daha önce bahsettiğim üzere, nikel kaplanmış saf bakır ısı tabanından,  7 adet 6mm çapında ısı borusu ve 35 adet aleminyum ısı yapraklarından oluşan bir yapı ile karşımıza çıkıyor. Thermalright Le Grand Macho'ya yandan baktığımızda ise montaj esnasında, yüksek tip soğutucuya sahip ramlerle bir sıkıntı yaşamamak için özel bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. 


Thermalright Le Grand Macho nikel kaplanmış saf bakır ısı tabanından geçen 7 adet ısı borusunu görebiliyoruz. Taban, oldukça parlak ve bu durumda işlemci ile soğutucu arasında çok iyi ısı alışverişi olmasını sağlıyor. 


Thermalright Le Grand Macho'ya üsten baktığımızda oldukça şık görünen siyah renkte kapak diyebiliceğimiz bir parça ve 7 adet ısı borusunun karşılıklı uçlarını görebiliyoruz. Ayrıca kolay montaj için açılmış bir pencere veya boşluk dikkatlerimizi çekiyor.

Test Sistemimiz ;

 

 


Test sonuçlarına göz attığımızda fansız Thermalright Le Grand Macho'nun oldukça iyi sonuçlara imza attığını görüyoruz. Ayrıca bir veya ikinci fan taktığımızda sonuçların çok daha iyi olacağı bir gerçek. Ama kutu içeriğinde 1 adet fan için montaj telleri bulunuyor. Fan kullanmadan Thermalright firmasının ayrıca sattığı fan ductlar ile kasamızın arkasından bulunan egsoz fanıda Thermalright Le Grand Macho'ya montaj'da yapabiliyoruz. Bu sayede daha iyi soğutma performansı alabiliyoruz.


 PC'lerin gürültüsünden bir nebze olsada bizleri kurtaran Thermalright Le Grand Macho işlemci soğutucusu sade ve şık tasarımı, sunduğu sessiz ve fansız yüksek soğutma performansı, kaliteli zengin kutu içeriği, tüm işlemcilerle uyumluluğu ile Turkchip Golden Award ödülü hak eden çok başarılı bir ürün.  


Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.