Logo

Swiftech firmasının sıvı soğutma ürünlerinden biri olan H220-X inceliyoruz.

Swftech firması 1994 yılında Gabriel Rouchon tarafından Rouchon Industries Inc. adıyla kuruldu. Günümüzde Swiftech tüm dünyada kalite, tasarım, performans ve uygun fiyatı ürünleriyle tanınıyor.

İncelememizdeki Swiftech H220-X; komple sıvı soğutma bir setinden oluşan oldukça kaliteli bir ürün. Corsair ve benzeri markaların ürünlerinden farkı motorunun radyatörde olması ve soğutma sıvısının eklenebilir, değiştirebilir olması.

Öncelikle Swiftech H220-X teknik özelliklerine bir göz atalım.

Üretici: Swiftech
Model: H220-X
Soket Desteği: Intel: LGA 775 ve LGA1366
Intel: LGA1150, LGA1155, LGA1156, LGA2011,
AMD: 939, AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+
CPU Blok: C110 Bakır
Radyatör: Ölçü: 247 mm x 126 mm x 115 mm
Material: Pirinç borular, bakır yapraklar
Fanlar: Model: HELIX-120-BW-PWM
Ölçü: 120 mm x 120 mm x 25 mm
Fan Hızı: 800 - 1800 RPM (PWM)
Fan Hava Akımı: 24 - 55 CFM
Fan Gürültü: 16 - 33 dBA
Özellikler: PVC 5/8" x 3/8" borular
Genişletilebilir ve  Özelleştirelebilir
8 yollu PWM ayırıcı
Bakır ve Brass radiator
Yüksek performanslı pompa
Radyatör ve CPU Blok ile uyumlu G1/4" bağlantılar

Garanti: 3 yıl

Swiftech, hazır sıvı soğutma sistemleri yelpazesine eklediği yeni ürünü H220-X,  120mm radyatöre sahip. Daha önceki ürünlerinde düşük seviye ses ve termal performans üzerine odaklanılmıştı, H220-X bu iki alanda biraz daha iddialı ve daha fazlasını isteyen kullanıcılar için oluşturulmuş.

Tak-kullan yapıdaki sıvı soğutma sistemi kullanıcısını yormamak üzerine özel tasarlanmış. Sıvı değişimine ihtiyaç duymuyor. Üç yıllık garanti kapsamında olduğu için herhangi bir sıkıntıda firma herşey ile ilgileniyor. Kolay kullanım seçenleri bir kenara, H220-X özelleştirilebilir bir yapıya sahip olduğu için donanım ve soğutma meraklılarına göz kırpıyor. Değiştirilebilir borusu ve rakorlarıyla bambaşka bir sistem oluşturmak tamamen sizin bağlı.

 Swiftech H220-X tam sıvı soğutma bloğunun pompasını görüyorsunuz.

Swiftech H220-X Radyatörün altında şeffaf bölüm rezarvuar bölümü. Hemen yanındaki vida açılarak soğutma sıvısı eklenebilir veya değiştirebilirsiniz. Şeffaf bölümün hemen yanında ne kadar sıvı eklediğinizi ve ya var olan sıvı seviyesi gözlemleyebilirsiniz.

Swiftech H220-X cpu bloğu tanıdık Apogee bloğu. Oldukça kaliteli tamammen bakır meteralyenden oluşuyor.

Swiftech H220-X kit üzerinde fanlar radyatör üzerine takılı hazır olarak geliyor. Bu sayede motaj esnasında rahatlıkla kasamıza montajını yapabiliyoruz. Bildiğiniz üzere Corsair sıvı soğutma sisteminde fanlar ayrı geliyor ve hem fanları hem de radyatörün montajı esnasında oldukça zorlanıyoruz.


 

Kutu İçeriği; 

Test Sistemi ;

Swiftech H220-X test esnasında hem hava hem de sıvı soğutma sistemlerinden en iyilerini kullanmaya çalıştım. 4790K işlemciyi önce normal sonrasında yük altındaki ısı değerlerini tespit ederken, 4400Ghz %10 overclocklu ısı değerlerini gözlemleyerek sizlere aktardık.

Test sonuçlarına baktığımızda Swiftech H220-X tüm testlerde çok yi sonuçlar aldığını, swiftech'in soğutucuda kullandığı kaliteli bileşenlerin, başarılı tasarımının nasıl fark yarattığını görebiliyoruz. Özetle Swiftech H220-X performansı için

ile Turkchip Golden Award ödülünü hak eden çok başarılı bir ürün diyebilirim. Yurtdışı satış fiyatı 140$ civarında. Ülkemizde ne yazık ki Swiftech ürünlerini bulamıyoruz. Bu nedenle de marka ülkemizde pek tanınmıyor. Kalitesine hayran kaldığım Swiftech ürünlerini en kısa zaman da ülkemizde görmek ve Corsair tekelinin sona ermesi son kullanıcı bizler için çok iyi olacaktır. 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.