Menu

Ekran kartlarının gelişimi ve RTX teknolojisi ile başlayan yeni grafik dönemi incelememizde


                                                                                                                                                                                                   

RTX ve Grafik Kartlarının Gelişimi

10 yıllık bir sürecin sonucu olarak ortaya çıkan RTX teknolojisi aslında ışın takibi ile gerçekleşen bir performans ürünü. RTX Eski ekran kartlarının hızlı işlem ve hesap sıralamasına ek olarak önceden hazırlanmış görüntüyü oyuncunun önüne canlı ve anlık olarak vermesiyle öne çıkıyor. Gölgelendirme kalitesinin anlık sunumu ve canlılığı ile ek olarak hızlı görüntü sunumuyla gücünü gösteren RTX, oyuncuları oldukça memnun bırakıyor. Güç olarak çoğu ekran kartı ile arasındaki fark hissedilir derecede olması ile kullanıcısına çok daha iyi bir performans sağlıyor.

 

 

Film Efektleri ile Gelişmiş Oyun Hissiyatı

Film efektlerinin oyun sektöründe kullanılmasıyla beraber RTX ihtiyacı artış gösterdi. RTX teknolojisinin gücüyle ile oyun zevkinin fazlasıyla artması oyuncuları memnun etti. Yeni grafikler ve güçlü ekran kartlarıyla artık oyunlar görünüş olarak gerçekliğe oldukça yaklaştı. RTX teknolojisinin sağladığı anlık aktarım sayesinde grafikler kesintisiz aktarıldı ve oyuncuyu her türlü görüntü kaybından kurtardı.

 

 

RTX’ in Geleceği

RTX teknolojisinin gelişmesiyle beraber oyun sektöründe RTX ile uyumluluk devri başladı. Artık oyunlar RTX’li ekran kartlarına özel grafik modları ve seçenekleriyle geliyor. Bu fonksiyonlar ile oyun zevki ve görüntü kalitesi maksimuma çıkıyor. İleri zamanlarda RTX ile uyumluluk derecesinin oyun sektöründe de artmasıyla RTX teknolojisi boyut değiştirecektir. Gelişim sürecinin daha da hızlanması anlık aktarım süresini daha da güçlendirecek, gölge kaliteleri maksimum düzeye ulaşacaktır.