Menu

Yeni nesil geliştirilmiş grafik aktarımıyla Unreal Engine 5


                                                                                                                                    

Unreal Engine Nedir?

Unreal Engine, Epic Games tarafından geliştirilen açık kodlu bir köklü oyun motorlarından biridir.  Epic Games’in oyun yapımcılarına sunduğu bu olanak çok ilgi görmekte ve oyun dünyasına yeni ürünlerin girmesine destekçi olmaktadır. Oyun yapımcılığının baş gereksinimi olan oyun motoru Unreal Engine ile kullanıcı için basitleştirilmiş ve yüksek kaliteye imkan sağlayan bir sistem olmuştur. Kolay arayüzü sayesinde bağımsız oyun yapımcılarının gözdelerinden biri haline gelmiştir.

 

 

Unreal Engine ile Tasarım

 Unreal Engine’in kullanım alanları tabi ki sadece oyun yapımıyla kısıtlı değil. Üstün dinamiklerle çevre tasarımı, mimarı projeler ve render gibi işlevlere de sahip olan Unreal Engine, aynı zamanda film efektleri, karakter ve figür tasarımı ve gelişmiş VR teknolojisi uyumuyla kullanıcısına oldukça fazla imkan sunuyor.

 

 

Unreal Engine 5 ile Yeni Nesil Grafikler

Unreal Engine’in gelişim süreciyle beraber yakın zamanda sunulan Unreal Engine 5 meraklılarının ilgisini çekmeyi başardı. Oyun ve yapay tasarımların gerçekliğe fazlasıyla yaklaştığı bu dönemde, Unreal Engine üstüne kendi gelişimini de ilave ederek daha dinamik ve ince grafikleri kullanıcısına sunuyor. İlerleyen grafik yenilenmesi ve güçlendirmeleriyle sektör daha farklı ürünler görecek ve yeni nesil grafik teknolojisinin kullanımı hızla aktifleşecektir.

Epic Games, oyun motorunu bu seviye de geliştirerek ve kullanıcısına açık kodları sayesinde oyun sektörüne kattıkları ürünler dolayısıyla şu anda elde ettiği başarıyı ve ilgiyi hak ediyor.