Menu

Oyun Dünyasında klasikleşmiş olarak görülen oyunların yeniden yapılması ve yenilenme süreci incelememizde


mafia

                                                                                

Remake Oyunlar

Remake , eski dönemlerde kalmış yetersiz oyunların oyunun tüm ayrıntılarıyla baştan yapılması sürecinden geçerek oyuncuya sunulmasıdır . Oyuncular tarafından çok sevilmiş ve özlenen oyunların yeniden yapılarak piyasaya sürülmesi, taleplerin artması ile birçok köklü oyunun da firmalar tarafından yeniden yapılanmasına temel sağladı. Son zamanlarda eski oyunlara olan isteğin ve özlemin artmasıyla bazı oyun firmaları harekete geçti. Bu firmalar yakın zamanda özlediğimiz oyunları gelişmiş ve daha dinamik şekilde meraklılarına sunacaklardır.

Remastered Dönüşümü

Remastered, grafiksel ve bazı ayrıntı noktaları olarak zamana göre eksik kalmış oyunların, başta grafikleri olmak üzere yenilenmesidir. Oynanış anlamında oyununu yeni nesil oyunlara göre eksik görmeyen oyun firmaları, eski oyunlarını grafik olarak geliştirerek tekrar oyuncuya sunmayı remastered oyun altında yapıyor. Bu yenilenmeler hem oyun sektörüne eski oyunları gelişmiş şekilde yeniden kazandırıyor hem de oyuncuların özlemlerini gidermelerine yardımcı oluyor.

 

Yenilenmiş Koleksiyon Oyunları

Büyük firmalardan bazıları ise klasikleşmiş oyunlarını birleştirerek koleksiyon halinde oyuncusuna yenilenmiş şekilde sunuyor. Bu şekilde oyuncu hem özlediği seriyi kesintisiz oynuyor hem de yenilenmiş grafikleriyle oyun zevkini daha da arttırıyor.

Özlenen oyunların bu şekilde sektöre yeniden kazandırılması oyuncular tarafından güzel tepkiler alıyor ve bu geliştirmeleri doğru şekilde yapan firmalar kesinlikle takdiri hak ediyor.